28 Mayıs 2011 Cumartesi

Olasılıksız

Adam Fawer tarafından kaleme alanınan bu kitap çok konuşuldu.Kitap genel olarak gayet okunaklı, heyecan verici.Hatta bir Amerikan filmi izliyormuşuz hissine kapılmamak da elde değil. Adam Fawer, kurguyu gerçeklere dayandırdığı için daha da bir güzel, daha da bir inandırıcı kitap.Olasılık hesabıyla da az çok iç içe. Güzel vakit geçirtecek bir kitap. Hatta kimi zaman hayal gücümü bile ateşlemişti. Zihnin derinliklerinde gerçekleşen mükemmel olasılık hesapları sizi içine çekecek. Tabi arada sırada ufak tefek kurgusal olaylar da gözümüze çarpmıyor da değil.

Sonunu da gayet merak ettiriyor! Sonuna gelebilmek isteğimi hala hatırlarım.Sürükleyiciliği, kurgusu hat safhada! Kitap kısaca kendinden bekleneni çok güzel bir şekilde veriyor.

Kitabın sinemaya uyarlanacağını düşünüyordum ancak yapılmadı.

April Yayıncılık'tan çıkan bu kitabın 30. baskısına sahibim.Şirin Okyavuz Yener'in güzel çevirisiyle de kitabı tek seferde okudum.


"Bitirmek için yarını, başkasına anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz."
Arka kapaktaki bu cümleye hak vermemek olmaz!

"Atlara, maçlara, kumarhanelere para yatıran veya bir boruda kaç yağmur damlası olduğu üzerine iddiaya giren bir kumarbaz, pek de lehinde olmayan bir olasılığa para yatırmıştır.Poker oynayan profesyonel bir kumarbaz ise, lehinde olan olasılıklara para yatırır.Biri romantik bir hayalperesttir, diğeri ise gerçekçidir.  -Anthony Holden, profesyonel poker oyuncusu-"
Bununla karşılıyor kitap bizi.David Caine'in tüm olasılıkları hesaplayabilme yeteneğini farketmesiyle başlayan macera, sürükleyiciliğinden hiç ödün vermeden, insanı sıkıp boğmadan çok güzel vakit geçirtiyor!

İlk baskısını 2006'da yaptı.


Kitap:
April Yayıncılık
KitapYurdu.Com

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Copyright © Kitaplık
S.Y.